Právě je pát 17 kvě 2024, 8:51

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvek: 1 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: ZyXEL NSA221 nefunguje disk
PříspěvekNapsal: čtv 05 črc 2012, 11:07 
Offline

Registrován: ned 11 pro 2011, 1:30
Příspěvky: 4
Zdravím,

dnes jsem zjistil, že mi nefunguje domácí nas. Bohužel je svátek, tak na technické podpoře nikdo není. Zkouším to tedy touto formou.

V nasu mám dva disky zapojené do zrcadla. Po zapnutí nasu nesvítí jedna kontrolka druhého disku. I když tedy nas jede s touto chybou, tak se na něj nedostanu přes webové rozhraní. Přes web dostanu jen odpověď, že nas má status "Down".
Přidržením power tlačítka cca 4 vteřiny se nas vypíná. To mi také teď nefunguje. Jak kdyby byl nějaký seknutý.
Tuší někdo čím by to mohlo být?

Zyxel údajně používá vlastní souborový systém XFS. Dá se nějak dostat k souborům, pokud bych disk připojil k PC? Pokud ano, nenaboří se nějak konzistence dat v RAID, pokud jeden z disků se připojí k Win a ten si tam vytvoří nějakou složku.

Co se stane, pokud bych jeden z disků vyndal a nechal jet nas jen s jedním, u kterého svítí kontrolka, že je OK. Nenaruší se tím RAID?

NAS má vzadu reset tlačítko. Pokud bych je použil, tak předpokládám, že se vrátí do továrního nastavení. To by mi asi opět zhodilo RAID, který jsem po instalaci nastavoval ručně. Je to tak?

Všem děkuji za rady.

Nailen


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvek: 1 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  


Powered by phpBB © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz
phpBB SEO