Právě je ned 12 kvě 2024, 2:13

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Windows XP - zpomalené :(
PříspěvekNapsal: stř 14 lis 2007, 22:03 
Offline

Registrován: stř 14 lis 2007, 20:53
Příspěvky: 13
Bydliště: Brno \ Praha
Dobry den,

mam problem s OS Windows Xp... Mel jsem tento OS jiz delsi dobu zasekanej a zpomalenej, tak jsem ho preinstaloval... Myslel jsem ze to pomuze, pote se mi vsak stale zpomaluje a "seká" (docela hodne). Operacni pamet mam 1GB, v dnesni dobe uz sice neni hodne ale dosud mi stacila, zde bych problem nevidel. Zadam o radu jestli nekdo nevite cim to muze byt?
Chtel bych se take zeptat jestli nekdo nevi jak osekat zakladni Windows Xp o nejake aplikace a funkce tak, aby brali mene operacni pameti... A jak se da zjistit ve Správci úloh jaka aplikace je k cemu?

predem diky za odpoved vsem!

S Windows uz jsem bezradnej....

_________________
,, Spát čtyři hodiny je povinnost, pět hodin pohodlí, šest hodin zahálka. '' (T.A.Edison)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 16 lis 2007, 0:47 
Offline

Registrován: ned 16 zář 2007, 0:21
Příspěvky: 234
Bydliště: Brno
A co když spím dvanáct hodin? To občas dělám!
Ahoj,podívej se na žebra chladiče procesoru,někteří lidé PC nečistí a na žebrech je vatička z prachu,která funguje jako peřina a procesor není třeba zahřívat,nýbrž chladit.Takové teplíčko v procesoru může výkon zpomalit,rovněž HDD,když se přehřívá,zpomalí se PC.
Podobně na tom může být jakýkoli komponent v PC,vše tedy odprášit.Pokud to nepomůže,je něco špatně nastaveno v Biosu-možná sis hrál, tak resetuj bios.Napiš,jestli to pomohlo,Míra.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 30 lis 2007, 4:09 
Offline

Registrován: stř 14 lis 2007, 20:53
Příspěvky: 13
Bydliště: Brno \ Praha
Ahoj, tak sem se sem dostal po dlouhe dobe... Pocitac jsem se snazil vycistit, avsak moc zanesenej od prachu nebyl, tak zde bych problem nevidel... A na Bios sem vubec nesahal... Tak nevim:( Jeste by se posranost meho pocitace mohla analyzovat jednou vecí. Nedavno jsem byl reklamovat novou DVD palirnu - palila me jedno DVD-RW cca hodinu... Reklamace mi nebyla uznana pac pri testovani mechaniky jim to pri paleni ruznych medii trvalo cca 6-16 minut... Tak nevim jestli tu muze byt naka spojitost s problemem uvedenym v uvodnim clanku. Otazka ale je kde se ted nachazi problem pocitace, v hardwaru ci softwaru?

_________________
,, Spát čtyři hodiny je povinnost, pět hodin pohodlí, šest hodin zahálka. '' (T.A.Edison)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 30 lis 2007, 13:51 
Offline

Registrován: ned 16 zář 2007, 0:21
Příspěvky: 234
Bydliště: Brno
Ahoj, taky může být problém s nekompatibilitou některých dílů.Stává se to jen někdy ale stává.Jde o to,že se někdy podaří problém vyřešit,když se vymění komponenta za jinou tak dlouho,dokud to nezačne šlapat.Pro tebe to znamená půjčovat si jednou grafiku,jindy stejný procesor,paměť,někdy stačí prohodit paměti vzájemně,to určitě vyzkoušej! Ten restart biosu nepodceňuj, a když nic z toho nepomůže,tak přeinstalovat systém s formátováním a když ani potom nic,tak svoje komponenty zkoušej u kamarádů,dokud se závada neprojeví.Tak si to přečti ještě raz a postupuj určitě podle toho.Navrhuji posloupnost akcí takto:
1.restart biosu
2.prohodit paměti
3.přeinstalovat systém
4.zkoušet díly u známých.

Hodně štěstí,a napiš,jestli jsi na to přišel-Kdybys byl z Brna,mohl bych ti helpnout,tak čau,Míra.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 13 pro 2007, 17:19 
Offline

Registrován: úte 11 pro 2007, 21:34
Příspěvky: 49
Bydliště: Plzeň
Já bych možná vyděl příčinu ve virtuální paměti, možná je špatně nastavená, a windows pak má málo paměti pro ukládání, nebo je málo místa na HDD, tak se na to podívej, potom napiš jak si dopadl!!!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 13 pro 2007, 21:09 
Offline

Registrován: stř 14 lis 2007, 20:53
Příspěvky: 13
Bydliště: Brno \ Praha
Ahoj, dik za radu.... Na HDD bych mel mit mista dost, ale s tou virtualni pameti nevim.... Jak bych ji mel zkontrolovat, popripade opravit nastaveni, v techto vodach se bohuzel nevyznam...

_________________
,, Spát čtyři hodiny je povinnost, pět hodin pohodlí, šest hodin zahálka. '' (T.A.Edison)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 14 pro 2007, 9:16 
Offline

Registrován: úte 11 pro 2007, 21:34
Příspěvky: 49
Bydliště: Plzeň
Start - Nastavení - Ovládací panely - Systém - - na kartě upřesnit - položka Výkon = tlačítko nastavit - na kartě upřesnit - položka Virtuální paměť = tlačítko Změnit - a tam nastav = velikost určí systém, je to lepší.....pak zavří všechna okna a restartuj počítač.........


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 14 pro 2007, 9:57 
Offline

Registrován: stř 14 lis 2007, 20:53
Příspěvky: 13
Bydliště: Brno \ Praha
Tak jsem udelal jak jsi rekl, pak znovu vlezl do nastaveni a zjistil, ze pocitac nastaveni vtipne vratil zpet. Tj. ze pokud sem oznacil "nastaveni urci pocitac" dal ok, pak sem se tam vratil tak tam bylo opet zaskrknuto vlastni velikost...

_________________
,, Spát čtyři hodiny je povinnost, pět hodin pohodlí, šest hodin zahálka. '' (T.A.Edison)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 14 pro 2007, 10:03 
Offline

Registrován: úte 11 pro 2007, 21:34
Příspěvky: 49
Bydliště: Plzeň
Musíš to nastavit na velikost určí systém, dát OK popřípadě Použít, zavřít všechna okna a restartovat počítač, be restartu to fungovat nebude, on tě windows bude o restartu informovat stejnak sám......


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 14 pro 2007, 10:17 
Offline

Registrován: stř 14 lis 2007, 20:53
Příspěvky: 13
Bydliště: Brno \ Praha
Jojo, to jsem vsechno udelal, ale kdyz se po restartu mrknu jetli je to teda zmeneny tak je tam porad zatrhly "vlastni velikost". Pocitac vzdycky anuluje nastaveni... Zkousel sem treba u polozky vlastni velikost prepsat hodnoty a zjistit jestli se to ulozi a ani ty se neulozily...

_________________
,, Spát čtyři hodiny je povinnost, pět hodin pohodlí, šest hodin zahálka. '' (T.A.Edison)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 14 pro 2007, 10:23 
Offline

Registrován: úte 11 pro 2007, 21:34
Příspěvky: 49
Bydliště: Plzeň
Tak to vypadá že bude chyba někde v nastavení nebo v samotných Windows, to se ale těžko hledá, no já bych to viděl tak na novou instalaci Windows, je to sice práce, ale zase to bude běhat jako za mlada.......takhle to dělám i já, když se to za nějakej čas posere, tak to přeinstaluju a zase mám na 5 let pokoj třeba???....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 14 pro 2007, 15:36 
Offline

Registrován: stř 14 lis 2007, 20:53
Příspěvky: 13
Bydliště: Brno \ Praha
Ok, diky za rady.
Ja zvazim vsechny moznosti a uvidim. Jelikoz mi ale posledni pecliva reinstalace Windows nepomohla, myslim ze by problem mohl byt v hardwaru. Asi ho dam do opravy (mam ho jeste v zaruce...)

_________________
,, Spát čtyři hodiny je povinnost, pět hodin pohodlí, šest hodin zahálka. '' (T.A.Edison)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 14 pro 2007, 16:59 
Offline

Registrován: úte 11 pro 2007, 21:34
Příspěvky: 49
Bydliště: Plzeň
Zkus vlést do Biosu....a tam dej Load Default Bios, a pak to restartuj, a uvidíš....


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron


Powered by phpBB © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz
phpBB SEO