Právě je ned 19 kvě 2024, 3:15

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: vypínání HDD za běhu v OS
PříspěvekNapsal: ned 16 zář 2007, 20:54 
Offline

Registrován: ned 16 zář 2007, 20:34
Příspěvky: 3
Zdravím. Mám takovej problém, jsem v OS (win i linux) a třeba jsem na netu a najednou to v kompu cvakne (vypnutí HDD) a pochvíly zavřu stránku a komp je tuhej, následuje tvrdej reset.
Mám takovou plečku 663MHz celeron nataktovanej na 905MHz. Dva disky 80GB a 30GB ,grafarnu GeForce MX440 a 320MB ram. před půl rokem mi to udělalo a 80GB disk to odnesl nadobro. Myslel jsem, že to dělá zdroj, protože při frekvenci 905MHz komp nenaběhl až při snížení frekvence.
Tak jsem ten 8 let starej 200W (Fortron) zdroj vyhodil a koupil novej, měly akorát 450W (EC). A půl roku byl klid. Teď je to tu zase, disky zatím žijou ale nemůžu jet na plnou frekvenci.
Bylo by dost divný kdyby to bylo zase zdrojem (slušně předymenzovanym) a nebo je na odchodu základní deska ?
Neměl jste už někdo podobný zkušenosti?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 17 zář 2007, 2:09 
Offline

Registrován: ned 16 zář 2007, 0:21
Příspěvky: 234
Bydliště: Brno
Myslel jsem,že by to mohl být silně zaprášený chladič,už jsem viděl vatičku mezi žebry chladiče u jednoho cvoka co nezná hygienu PC, - tato vatička zabraňuje cirkulaci vzduchu a procík se hřeje,proto by asi nemohl při vyšší teplotě zvládat vyšší výkon a kolabuje.Takovou závadu už jsem viděl,ale pokud to není tvůj případ,tak by ses měl podívat pozorně na všechny kondenzátory,jak je některý vypouklý, dělá to restarty,může to ale i pouštět nezdravý proud do součástek.Každopádně deska vadná nemůže být tak,aby ničila ostatní komponenty.Mám spíše podezření na zdroj.Některé levné kousky jsou známy velkým proudovým skákáním-nestabilitou,Fortron není špatná věc, ale EC neznám,přejdi raději ke značkovému zdroji. Určitě stabilní a silný,přitom i levný zdroj se dá pořídit za 600-1500.-Kč a vyplatí se nešetřit na tak zásadní součásti.Ty jsi koupil levnější kus a za ten se nezaručím...Takže jedinej,kdo může sestřelovat hadr,je zdroj.Co myslíš?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 17 zář 2007, 17:45 
Offline

Registrován: ned 16 zář 2007, 20:34
Příspěvky: 3
Takže chladič zaprášený není - mám vodníka, voda teče a má teplotu 32°C. No a zdroj je "nechvalně známá" značka Euro Case.
Nej šmejd na trhu.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron


Powered by phpBB © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz
phpBB SEO