Právě je čtv 16 kvě 2024, 8:09

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Sestava počítače
PříspěvekNapsal: ned 15 dub 2012, 14:26 
Offline

Registrován: ned 15 dub 2012, 14:13
Příspěvky: 3
Dobrý den, chci vás požádat o radu co se týče skládání počítače. Vybral jsem si na internetu hardware co by mi vyhovoval. Jelikož jsem lajk, tak si nejsem jist, zda jsou tyto komponenty kompatibilni. Zde je odkaz na staženi word dokumentu, kde jsou všechny komponenty popsány a byl bych rad, kdyby jste se mi k tomu vyjádřili.

http://ulozto.cz/xyjujvt/jednotlive-sou ... itace-docx

Jediná část, kterou sem si netroufl vybrat je ZDROJ. Narazil jsem na zdroj, ktery mi připadal vyhovujici, ale nejsem si jistý, zda se hodi, či nehodí k mé vybrané soustavě nebo je to nějaký ,,šit". Prosim vás napište mi sem jeho nevýhody nebo zda by jste ho raději vyměnili.
http://www.mader.cz/zdroj-modecom-feel1-atx-600w-120mm

Diky za váš čas


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sestava počítače
PříspěvekNapsal: ned 15 dub 2012, 16:38 
Offline

Registrován: stř 23 dub 2008, 19:25
Příspěvky: 559
K čemu má pc sloužit?Na hry?
Nebo na práci,složité výpočty,profi grafické úpravy,renderování a úprava videa,apod.?
Pokud na hry,CPU i7 je blbost,nikdy jeho výkon nevyužiješ.
RAM se dávají dva moduly (v párech),tedy kit 2x2 GB,kvůli dual channelu.
Ten zdroj je divný,ne-li sračka.Hodnota ve W je k ničemu,důležitější je proudová hodnota 12V větve,což neudávají.Navíc 600W je zbytečně předimenzované.
Kvalitní 500W zdroj by bohatě stačil,např.nějaký Seasonic.
Dále ti tam chybí chladič CPU,ten boxovaný je hlučný krám.
Lepší je napsat kolik chceš do pc investovat,s OS nebo bez?A nějaký návrh by se možná našel.

A odkazy se dávají přímo sem,ne aby si musel někdo cosi stahovat a ještě v DOCX.Tím lidi jen odradíš.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sestava počítače
PříspěvekNapsal: ned 15 dub 2012, 17:35 
Offline

Registrován: ned 15 dub 2012, 14:13
Příspěvky: 3
Počítač bude sloužit hlavně na hry a na náročnější grafické programy (úprava videa). Chci, aby byl ,,nadčasovej" aby vydržel s vykonnosti aspoň 5 let.
Další návrh zdroje http://obchudecek.cz/detail.php?zbozi=V ... %2C+80PLUS
Chtěl bych se vlézt do 20 000Kč s DPH....Kdyby jste chtěli vybirat nejaké konkretní věci, tak prosim na tehle strance

http://obchudecek.cz

Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sestava počítače
PříspěvekNapsal: ned 15 dub 2012, 18:11 
Offline

Registrován: stř 23 dub 2008, 19:25
Příspěvky: 559
Složil bych to takto(je to z Alfy,protože se dá vytvořit odkaz na košík,takže si to budeš muset vyhledat na svém obchodě):
http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?i ... VK010WXU01
Cpu je i5,ale s K,má otevřený násobič,může se případně nataktovat.
I ten zdroj Chieftec je fajn(ale proč zas 600W?),mám rád bezproblémové Seasonicy.
RAM 8GB(jsou dnes už levné)může být i jiná,pohlídej si napětí 1.5V.
Mechaniku si dej jakou chceš.Disk může být,ale já raději WD(black nebo blue),zelený (green) není vhodný na systém,je pomalý.
http://obchudecek.cz/detail.php?zbozi=V ... 00+7200rpm
No,skříň...já raději bez průhledných a svítících kravin,ale to je věc vkusu.Cooler Master jsou kvalitní a pevné(řada Elite 310-334).
Toť asi vše,hodně zdaru.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sestava počítače
PříspěvekNapsal: ned 15 dub 2012, 20:51 
Offline

Registrován: ned 15 dub 2012, 14:13
Příspěvky: 3
Díky moc, cenim si tvé pomoci


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sestava počítače
PříspěvekNapsal: ned 15 dub 2012, 20:55 
Offline

Registrován: stř 23 dub 2008, 19:25
Příspěvky: 559
Nemáš zač.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sestava počítače
PříspěvekNapsal: pát 20 dub 2012, 13:14 
Offline

Registrován: pát 20 dub 2012, 13:12
Příspěvky: 1
Zdravim prosim o radu bude šlapat Battlefield 3 Na tyhle sestavě :
PC se skládá z kvalitní základní desky Gigabyte GA-MA78LMT s podporou soketu AM3 a nejnovějších čtyř jádrových procesorů. Ta je osazena pamětmi Patriot 6GB DDR3/1333, procesorem AMD Atholn II X2 260 2x3,2Ghz, VÝKONNOU grafickou kartou Nvidia 8800GT 512MB DDR3/256bit osazenou navíc ventilátorem Noctua (velmi tichý chod celé sestavy v nejnáročnějších aplikacích) Jako disk je použitý seagate o velikosti 160GB/8MB cache. Celou PC sestavu napají kvalitní zdroj FORTRON.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sestava počítače
PříspěvekNapsal: čtv 26 dub 2012, 19:52 
Offline

Registrován: sob 04 zář 2010, 11:26
Příspěvky: 59
Na sestavě si Battlefielda 3 moc nezahrajete. Napište, kolik chcete (můžete) do PC investovat a já Vám něco navrhnu..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sestava počítače
PříspěvekNapsal: úte 01 kvě 2012, 15:09 
Offline

Registrován: pon 26 zář 2011, 14:27
Příspěvky: 12
Dobrý den,

Chtěl bych se jen zeptat co byste doporučoval za sestavu počítače aby mě perfekně fungovala hra od F1 challenge 99 - 02 a F1-Mania jaká sestava by byla nejvhodnější pro hry závodních simulátoru které maj velice realistický obraz ale já mám jen standartní obraz tedy si tolik nevychutnám detaily ve hře aní jiných her.

Chtěl bych se zeptat na odbornej názor všech lidí na sestavu pc a odhad finanční.
Ještě bych rád jen upřesnil že nemyslím klasický monitor a pc ale notebook(laptop)
Ještě bych měl poslední otázku,je možné v dnešní době v nějaké prodejně sehnat laptop který by měl Win XP a oba disky (C 500 tisíc volného místa) a (D 500 tisíc volného místa)?
vím že jako standart se to neprodává ale jako na zakázku jestli by to bylo možné sehnat?

Nemáte někdo tip na dobrou prodejnu v Praze? mě to jedna prodejna hledá už pět let a bojím se že mi to zníčí všecky věci z práce tak nato docela hodně spěchám protože to mám ty data z práce jen na svém pc a na flešce né takže budu velice moc rád když mi poradíte.

předem děkuji za odpovědi... :wink:


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron


Powered by phpBB © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz
phpBB SEO