Právě je ned 28 dub 2024, 12:45

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: RAM a virtuální paměť
PříspěvekNapsal: čtv 14 čer 2007, 7:17 
Offline

Registrován: čtv 14 čer 2007, 6:54
Příspěvky: 4
Stále častěji se mi objevuje hlášení,že je nedostatek virtuální paměti a počítač se mi zpomalí a někdy úplně zatuhne.RAM mám 1G a virtuální paměť je také nastavena správně,místa na disku je také dost.Zjistil jsem,že při běžném používání počítače,např. při sledování internetu atd. se najednou zvedne spotřeba paměti tak,že RAM nemá už k dispozici žádnou a začne stránkování,někdy je to až 2,6G .Něco mi žere RAM,ale nemohu přijít na to co to způsobuje.Omezil jsem programy při spouštění OS,používám i údržbu pomocí TuneUp 2007,ale nic nepomáhá.Zvýšená spotřeba paměti se po zvýšení nesníží a zůstává pořád vysoká.Po restartu počítače se vše srovná,ale pak se to opakuje po různě dlouhé době.Problém se týká jen paměti,CPU nevykazuje žádné zvýšení výkonu.Pokud někdo ví ať mi poradí,díky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RAM a virtuální paměť
PříspěvekNapsal: sob 16 čer 2007, 23:36 
Offline

Registrován: stř 28 bře 2007, 12:10
Příspěvky: 50
cz857659 píše:
Stále častěji se mi objevuje hlášení,že je nedostatek virtuální paměti a počítač se mi zpomalí a někdy úplně zatuhne.RAM mám 1G a virtuální paměť je také nastavena správně,místa na disku je také dost.Zjistil jsem,že při běžném používání počítače,např. při sledování internetu atd. se najednou zvedne spotřeba paměti tak,že RAM nemá už k dispozici žádnou a začne stránkování,někdy je to až 2,6G .Něco mi žere RAM,ale nemohu přijít na to co to způsobuje.Omezil jsem programy při spouštění OS,používám i údržbu pomocí TuneUp 2007,ale nic nepomáhá.Zvýšená spotřeba paměti se po zvýšení nesníží a zůstává pořád vysoká.Po restartu počítače se vše srovná,ale pak se to opakuje po různě dlouhé době.Problém se týká jen paměti,CPU nevykazuje žádné zvýšení výkonu.Pokud někdo ví ať mi poradí,díky.


S rostouci pameti se ti jiste i zvysuje vytizeni procesoru. Podivej se ve spravci uloh, ktera aplikace (proces) to dela. Zkusi ji v tom spravci uloh killnout a uvidis, jestli to pomuze.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: RAM a virt. paměť
PříspěvekNapsal: ned 17 čer 2007, 9:49 
Offline

Registrován: čtv 14 čer 2007, 6:54
Příspěvky: 4
Právě že procesor a ani aplikace nevykazují žádnou činnost,ve správci je to jasně vidět.Pouze dojde náhle k nárůstu spotřeby paměti a začne se uvolňovat virtuální paměť.RAM jsem vyměnil,ale dělá to pořád.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: RAM a virtuální paměť
PříspěvekNapsal: pon 18 čer 2007, 7:09 
Offline

Registrován: čtv 14 čer 2007, 6:54
Příspěvky: 4
Tak jsem na to asi přišel.Problém dělá aplikace "svchost.exe",když ji vypnu tak se RAM ihned uvolní,ale má to zase háček-nejde zvuk v počítači.Pár rad jsem na internetu sice našel ,ale nepomohly, tak nevím.Žádný vir a ani jinou havěť jsem v počítači také nenalezl.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RAM a virtuální paměť
PříspěvekNapsal: pon 18 čer 2007, 22:30 
Offline

Registrován: stř 28 bře 2007, 12:10
Příspěvky: 50
cz857659 píše:
Tak jsem na to asi přišel.Problém dělá aplikace "svchost.exe",když ji vypnu tak se RAM ihned uvolní,ale má to zase háček-nejde zvuk v počítači.Pár rad jsem na internetu sice našel ,ale nepomohly, tak nevím.Žádný vir a ani jinou havěť jsem v počítači také nenalezl.


No skvely. A zkousel jsi preinstalovat nejaky ovladace?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: RAM a virt. paměť
PříspěvekNapsal: úte 19 čer 2007, 5:09 
Offline

Registrován: čtv 14 čer 2007, 6:54
Příspěvky: 4
Ovladače jsem nepřeinstalovával,protože nevím jaké.Na internetu jsem našel nějaké rady pro tento problém s aplikací svchost.exe,jenže oněm postiženým to zatěžovalo procesor a ne paměť.Přesto jsem to vyzkoušel,ale na RAM to nepůsobilo.Ještě jsem si nainstaloval HijackThis ,ale sjetině z tohoto programu nerozumím,takže nemohu nic odstranit.
Jak jsem zjistil tak ,RAM se po nějaké době uvolní na normální stav,ale virtuální paměť zůstává stále aktivovaná i když není využívaná.Vypadá to tak,že to buď nechám tak jak to je a nebo jedině přeinstalovat celé Windows.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron


Powered by phpBB © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz
phpBB SEO