Právě je ned 12 kvě 2024, 12:44

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Propojení dvou pc - problém
PříspěvekNapsal: úte 01 led 2008, 11:51 
Offline

Registrován: úte 01 led 2008, 11:44
Příspěvky: 24
Bydliště: Olomouc
Dobrý den. Potřeboval bych poradit s propojením dvou počítačů. Mám jednu integrovanou sitovou kartu kde mám připojen internet ale když se chci spojit s jinym pc tak vytahnu kabel a přehodim ho siťovým kabelem pro propojeni pc. pc se sice spoji ale už nejdou odesílat a přijímat data. Nevim co nainstalovat nebo jestli je potřeba ještě jedne siťové karty? prosim o radu děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 01 led 2008, 13:07 
Offline

Registrován: úte 25 pro 2007, 8:22
Příspěvky: 744
Uniká mi trochu smysl Vašeho konání. :( Nepochopil jsem, čeho chcete dosáhnout. Píšete, že máte k síťové kartě připojen Internet. Internet odpojíte resp. kabel a "přehodim ho siťovým kabelem pro propojeni pc". Co myslíte tím síťovým kabelem pro propojení PC? Můžete to trochu přiblížit? Ještě bych se zeptal?
1. Jak chcete připojit ty 2 PC na net? Předpokládám, že je chcete mít připojené.
2. Jakou technologii připojení na net máte?
3. Co to je, že se PC spojí? Znamená to, že na sebe pingnete nebo vidíte i například sdílené adresáře?

Potřeboval bych více podrobností.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: propojeni pc
PříspěvekNapsal: úte 01 led 2008, 16:18 
Offline

Registrován: úte 01 led 2008, 11:44
Příspěvky: 24
Bydliště: Olomouc
no chtěl sem tim řict, že mi nejde propojit 2 počitače, aby sme měli ty sdilene adresaře a aby sme si mohly zahrat hru třeba. o internet mi ani tak nejde, ten připojenej nemusi byt v tu chvíli. koupil sem si propojovaci sitovej kabel kterym chci dva počitače propojit. jenže když ho do obouch počitaču zapojim a spustime třeba tu hru tak se nemužem najit. nevim jak lepe to popsat protože tomu mco nerozumim... potřeboval bych vědět jestli se musi nastavit nějaka ip adresa aby sme se propojili a mohly nasdilet složky a nebo si zahrat. nebo neco naistalovat... netuším...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 01 led 2008, 16:29 
Offline

Registrován: úte 25 pro 2007, 8:22
Příspěvky: 744
Zkontrolujte si :
1. měli by jste mít na obou PC stejnou pracovní skupinu.
2. měly by být nastaveny stejné začátky IP adresy třeba 192.9.210.101 a 192.9.210.102

Jestli se PC vidí, zkusíte příkazem PING xxx.xxx.xxx.xxx , kde místo xxx zadáte Vaši IP adresu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 01 led 2008, 16:43 
Offline

Registrován: úte 01 led 2008, 11:44
Příspěvky: 24
Bydliště: Olomouc
no stejnou pracovni skupinu asi nemame s tim jednim pc to se pokusim teda nastavit a s tou ip adresou to budu asi muset přepsat internetovou ip adresu? protože oba počitače maji jinej internet mo zkusim se s tim nějak poprat. diky moc za rychle odpovědi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 03 led 2008, 17:18 
Offline

Registrován: stř 02 led 2008, 15:15
Příspěvky: 66
Stejna pracovni skupina nemusi byt jde o to aby bud meli oba pc nastavenou IP adresu stejne az na koncove cislo viz Ip tatika a pote pokud chcetestahovat navzajem veci sdileni slozek. pri hrani pokud to nepude se pripojit a mate win xp sp2 a zaply firewall tak dat odbloovat jinak by vse melo jet tak jak ma

_________________
Uz me jebne. Odejde mi deska pride z reklamace a odejde zdroj uz jen cekam co se stane az mi dovezou zdroj :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Propojení dvou pc - problém
PříspěvekNapsal: čtv 10 led 2008, 3:52 
Offline

Registrován: čtv 10 led 2008, 3:46
Příspěvky: 2
Espions píše:
Dobrý den. Potřeboval bych poradit s propojením dvou počítačů. Mám jednu integrovanou sitovou kartu kde mám připojen internet ale když se chci spojit s jinym pc tak vytahnu kabel a přehodim ho siťovým kabelem pro propojeni pc. pc se sice spoji ale už nejdou odesílat a přijímat data. Nevim co nainstalovat nebo jestli je potřeba ještě jedne siťové karty? prosim o radu děkuji.


Já používám k propojení 2 počítačů USB link kabel a sít'oka je volná pro net. Je to levné a elegantní řešení. Do obou počíétačů se musí nainstalovat cca 2MB program a už to maká. A je jedno kterým počítačem přetahuješ do kterého.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 10 led 2008, 8:20 
Offline

Registrován: úte 08 led 2008, 11:27
Příspěvky: 4
A pouzivas krizeny kabel?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 10 led 2008, 14:50 
Offline

Registrován: úte 01 led 2008, 11:44
Příspěvky: 24
Bydliště: Olomouc
ahoj. a jaky program máš na mysli? takže pc jdou propojit i přes usb jo???


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron


Powered by phpBB © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz
phpBB SEO