Právě je sob 04 kvě 2024, 2:33

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvek: 1 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Problem s pristupem na oddil disku (Vista vs 2000)
PříspěvekNapsal: čtv 17 kvě 2007, 23:48 
Dobry den, ma nekdo napad jek vyresit nasledujici problem? Mam nove PC s Vista Home Premium 64 (nainstalovane prvni) a W2000. Zaroven mam treti oddil 110GB na ukladani dat. Prepinat mezi systemy jde bez problemu pomoci VistaBoot Pro.

Oddil 110GB (D:\) je pristupny pouze z Vista. Chci-li ho otevrit pod W2k, dostavam "soubor nebo adresar je porusen a neni citelny".
Vsechny oddily jsou NTFS. Vista me pusti do vsech tri, z W2k vidim obsah Vistoveho oddilu bez problemu.

Zkousel jsem preformatovat D:\ na NTSF pod W2k. Probehne normalne, ale pri startu Vista najde jakousi nesrovnalost a nabidne opravu po niz je vse pri starem. Zkousel jsem preformatovat na FAT32 - Vista vubec takovou volbu nenabidne, W2k ji spusti, ale tesne pred koncem napise "velikost svazku je prilis velka" a zmenu neprovede.

Docetl jsem se, ze Windows odmitaji naformatovat na FAT32 disk vetsi nez 32GB - co treba nainstalovat Partition Magic a provest to v nem? Ale i kdyby to vyslo, vyresi FAT32 muj problem?

Dnes jsem se dozvedel, ze na FAT 32 pry nelze davat velke soubory. To navíc znamena, ze jine reseni by bylo mnohem lepsi.

Mate nekdo napad?? Samozrejme chci na D:\ ukladat vysledky prace pod Vista i pod W2k a potrebuji, aby me tam W2000 pustily.

Dekuji za jakykoliv tip. Uvitam i podlozenou informaci, ze to fungovat nebude a mohu prestat patrat.


Nahoru
  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvek: 1 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron


Powered by phpBB © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz
phpBB SEO