Právě je sob 27 dub 2024, 4:14

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Problém s HTTPS po upgradu BIOSu
PříspěvekNapsal: úte 26 říj 2010, 22:18 
Offline

Registrován: úte 26 říj 2010, 21:49
Příspěvky: 2
Ahoj, mám takový pikantní problém. Nikdy jsem se s tím nesetkal a ani to nemohu vygooglit. A vlastně jsem ani nevěděl, kam bych to měl zařadit.

Nainstaloval jsem si VirtualBox od Oracle, abych měl na svém počítače (s Windows 7) i Linux (Ubuntu 10.10). Protože mám procesor Athlon X2 64bit 4000+ s podporou virtualizace, kterou je možné ve VirtualBox použít pro lepší přístup k hardware (vt+x/AMD+x), musel jsem upgradovat BIOS (základni deska Gigabyte M52S-S3P).

BIOS jsem si stáhnul (F3 verzi - původní F2), i flashovací utilitu a nový BIOS jsem úspěšně nahrál. Nastavil jsem si v něm podporu virtualizace (enable) a spustil jsem VirtualBox (s nainstalovaným Host Additions) a zapnutou podporou pro vt+x/AMD+x. Vše fungovalo v pořádku, VirtualBox běžel dobře, Windows 7 taky.

Pak jsem se ale pokusil připojit na svůj Google účet a začalo mi to hlásit neplatnost SSL certifikatu (vydany 2.9.2010 a platny do 2.9.2011 spolecnosti Google). Ani na Twitter se mi nepodařilo připojit přes HTTPS spojení. Z prvu to vypadalo, že mi spojení na firewalu blokuje právě VirtualBox, tak jsem ho ve Windows vypnul (terminoval jsem všechny jeho zapnuté služby i sítě) a připojil jsem se konečně na svůj email (kde však vznikla chyba při spojení do Google Chat a pokud jsem se zkusil připojit na Google Docs nebo Twitter, opět to házelo chybu o neplatnosti certifikátu).

Zkusil jsem tedy 3 body obnovení - před nainstalováním flashovací utility, před instalací VirtualBoxu a před instalací posledního jiného programu. Problém však trval. Tak jsem zkusil zformátovat počítač, v domnění, že jde o nějakou softwarovou chybu. Naformátoval jsem HDD (vytvořil čisté oddíly a čistě nainstaloval Windows 7 64bit Professional). Chyba s certifikáty stále trvá.

Pak jsem zkusil BIOS flashout zpět na na původní verzi F2 (bohužel jsem si neuvědomil, že jsem si zapomněl zálohovat původní BIOS od výrobce), vše jsem nastavil (virtualizace již nebyla přítomna k nastavení) a restaroval jsem PC. Problém stále trvá.

Opět jsem tedy počítač zformátoval a nic se nevyřešilo. Sedím za routerem DLink PI-524. Ostatní počítače samozřejmě problém s HTTPS nemají, ze dvou notebooku se dá připojit naprosto bez problémů.

Může se nějak v BIOSu zapnout podpora pro příjem šifrovaného spojení? Případně kde? Je to vůbec možný, když to běží na softwarové vrstvě?

Snad jsem problém popsal dopodrobna, protože si s tím opravdu nevím rady. Napsal jsem i výrobci základní desky a čekám na odpověď. Bohužel neznám žádného guru, který by mi s mým problémem poradil.

Díky za případné návrhy a pomoc.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problém s HTTPS po upgradu BIOSu
PříspěvekNapsal: úte 26 říj 2010, 22:25 
Offline

Registrován: stř 23 dub 2008, 19:25
Příspěvky: 559
Citace:
Pak jsem se ale pokusil připojit na svůj Google účet a začalo mi to hlásit neplatnost SSL certifikatu

Tohle se v drtivé většině stává při nesprávném systémovém datu a času v pc.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problém s HTTPS po upgradu BIOSu
PříspěvekNapsal: úte 26 říj 2010, 22:38 
Offline

Registrován: úte 26 říj 2010, 21:49
Příspěvky: 2
ajavar píše:
Citace:
Pak jsem se ale pokusil připojit na svůj Google účet a začalo mi to hlásit neplatnost SSL certifikatu

Tohle se v drtivé většině stává při nesprávném systémovém datu a času v pc.

nevěřil jsem, že to bude tak jednoduché. systémové datum jsem vždy kontroloval, ale já trouba jsem se nezaměřil na měsíc, protože vše ostatní sedělo. díky za radu :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problém s HTTPS po upgradu BIOSu
PříspěvekNapsal: úte 26 říj 2010, 22:57 
Offline

Registrován: stř 23 dub 2008, 19:25
Příspěvky: 559
Tohle se někdy po flashování BIOSu stává,je třeba to zkontrolovat...řádně. :wink:


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron


Powered by phpBB © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz
phpBB SEO