Právě je sob 11 kvě 2024, 14:09

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Poraďte, please!!!
PříspěvekNapsal: úte 01 led 2008, 15:37 
Offline

Registrován: úte 01 led 2008, 15:30
Příspěvky: 6
Bydliště: Česká Lípa
Zdravím!!! Máme takový problémek. Nainstalovali jsme si přes Win 98 nová XP (teda manža). A něco s tím vyvedl a po restartu hlásil PC chybu v knihovnách a nešel spustit. Bohužel inst. CD nemá autostart a spouštěcí disketu nevytvořil. Nainstalovali jsme teda WIN 2000, které měly autorun. A přes ně v dobré víře znovu XP. Jenže máme teď v PC dvoje XP - jedny v adresáři Windows (to jsou ty originálm s našimi nastaveními) a druhá v adresáři WINNT. Jak se zbavit těch druhých, aniž bychom přišli o některá data? Stačí pouze smazat adresář? V nabídce Přidat nebo odebrat programy je volba Odinstalovat Win XP, ale to by asi smazalo ta pravá. Poráďte prosím - dochází nám místo na disku s dvěma systémy. I při spouštění nám počítač nabízí dvoje XPéčka.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 01 led 2008, 16:17 
Offline

Registrován: úte 25 pro 2007, 8:22
Příspěvky: 744
Pochopil jsem, že si chcete nechat instalaci XP v adresáři c:/windows . Pokud jste instalovali regulérně do tohoto adresáře (nepřekopírovávali jste je), pak můžete adresář winnt v klidu smazat (průzkumník, wincommander). Při startu se Vám ale budou opět nabízet dvoje XP. Po nastartování XP pro odstranění musíte dát ¨
Start --- spustit --- zadat msconfig --- kliknou na záložku BOOT.INI --- kontrola všech cest spuštění (tím jste vymazali nabídku výběru 2 XP)
Pak bych doporučoval pročistit ještě registry.

Stále ale nejsem přesvědčen o funkčnosti Vaší instalace. W98, WXP, W2000, WXP ??? A nepsali jste co do kterého adresáře. Pokud nemáte nic důležitého v PC, zvažte, jestli by nestálo za to PC zformátovat a nainstalovat WXP do čistého PC.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 01 led 2008, 16:29 
Offline

Registrován: úte 01 led 2008, 15:30
Příspěvky: 6
Bydliště: Česká Lípa
Poprvé se instalovalo přes 98, které byly klasicky v adresáři Windows. Ale aby jsme vůbec počítač spustili (kvůli těm vadným knihovnám) jediné co šlo, bylo nainstalovat ty 2000. Jenže protože XP nejdou přeinstalovat tarší verzí, tak se nainstalovali jinam. Ale ta XP byla pořád poškozená (nevím co manžel vyváděl), tak jsem v Commanderu musela zkopírovat adresář System32 z WINNT do WINDOWS. Jinak nám ta původní verze pořád hlásila chybu softwaru. Teď nám šlape dobře. Mám ale strach, aby se to nesesypalo, když WINNT smažu. Mám sice spoštěcí disketu, ale stejně. Teoreticky by ale měla XPéčka běžet jen z WINDOWS.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 01 led 2008, 16:31 
Offline

Registrován: úte 25 pro 2007, 8:22
Příspěvky: 744
V tomto případě nedám ruku do ohně za to, že OS bude fungovat. Oni se udělají záznamy do registrů. Jak jsem psal nestálo by za to, zformátovat PC a nainstalovat nový OS?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 01 led 2008, 16:33 
Offline

Registrován: úte 01 led 2008, 15:30
Příspěvky: 6
Bydliště: Česká Lípa
To by se asi manželovi moc nelíbilo - máme tam dost důležitých dat. :cry:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 01 led 2008, 16:41 
Offline

Registrován: úte 01 led 2008, 15:30
Příspěvky: 6
Bydliště: Česká Lípa
Tak jsem adresář WINNT smazal a počítač jede dál beze změn.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 01 led 2008, 17:03 
Offline

Registrován: úte 25 pro 2007, 8:22
Příspěvky: 744
A restartoval?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 01 led 2008, 18:07 
Offline

Registrován: úte 01 led 2008, 15:30
Příspěvky: 6
Bydliště: Česká Lípa
Počítač jsem restartovala sama a prožila jsem nejhorší minuty svýho života. Jak je vidět, šlape v poho. Nechala jsem WINDOWS inovovat z CD a všechno jede bez problémů. Jen na nabídka 2 windows při startu trvá, když to změním v boot.ini, tak se po spuštění stále zobrazuje znovu ten Boot.ini. Mám prý zadat běžné spuštění a když ho zadám, tak se to znovu objeví (ta nabídka při startu).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 01 led 2008, 19:40 
Offline

Registrován: úte 25 pro 2007, 8:22
Příspěvky: 744
A klikla jste na tlačítko "kontrola všech cest spuštění". Tam systém zjistí, že jeden odkaz je chybný. Mám pocit, že se zeptá, jestli jej chcete odstranit.
Pokud jste zadala inovovat WXP z CD, tak systém funguje, ale patrně Vám nefungují např. Word, Excel, hry, účetnictví, grafické aplikace apod.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 02 led 2008, 2:11 
Offline

Registrován: úte 01 led 2008, 15:30
Příspěvky: 6
Bydliště: Česká Lípa
To jsem všechno udělala - odstranila jsem tu falešnou cestu, restartovala a po startu se objevilo okno se sděením, že mám nastavit běžné spouštění. Když jsem ho nastavila, tak se tam ta cesta zase objevila, takže tam visí pořád. :?
Po inovaci jede vše bez problémů - Office, garfický programy atd. Snad už nás to zlobit nebude. jen ta falešná cesta.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  


Powered by phpBB © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz
phpBB SEO