Právě je ned 19 kvě 2024, 5:29

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Po zapnutí PC, se po5 vteřinách vypne.
PříspěvekNapsal: stř 26 zář 2007, 12:47 
Offline

Registrován: stř 26 zář 2007, 12:42
Příspěvky: 6
Deska MSI KT6V-LSR, CPU AMD Athlon XP 1800+. V compu je už jen grafika, po vypnutí compu nejde opět zapnout, musí se vypnout zdroj a pak po zapnutí se zase hned vypne. Neví někdo co s tím :?:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 26 zář 2007, 21:25 
Offline

Registrován: ned 16 zář 2007, 0:21
Příspěvky: 234
Bydliště: Brno
Ahoj, nejprve si ověř zdroj.Dej tam jinej,třeba si vypujč od kamaráda a potom,když to nepomůže,můžeš hledat jinou závadu.Ale tipuji na vadný zdroj. Zatím také zkus restartovat bios-buď ho nastavit do defaultního nastavení,nebo zkratovat pin na desce nejméně 5 sec.Doufám,že kromě grafiky máš na desce i procesor a paměti.....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: CPU I RAM mám...
PříspěvekNapsal: stř 26 zář 2007, 22:16 
Offline

Registrován: stř 26 zář 2007, 12:42
Příspěvky: 6
Už se mi to podařilo rozjet (díky poklesu teploty venku a tím pádem i u mě doma) tak na pět minut a dostanu se do biosu vše je v poho, ale teplota CPU (podle biosu je I 85 stupňů) Chladič je studený, otáčky větráku podle BIOSu 0rpm.Větrák ovšem jede. Může to být starší pastou?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 26 zář 2007, 23:29 
Offline

Registrován: ned 16 zář 2007, 0:21
Příspěvky: 234
Bydliště: Brno
V biosu se dá nastavit,při jaké teplotě procesoru se má pc vypnout. Pokud sis hrál s některými nastaveními,zapnul jsi nechtěně vypínání
(ochranu ) procesoru před spálením na nízkou teplotu.Pokud sis nehrál,nevím,proč se procesor hroutí při nízké teplotě. Leda že by byl načatý a hrozí mu již brzy smrt. Tak zkoušej nastavovat.Jinak může být prach v podobě vatičky mezi žebry chladiče procesoru,což zabraňuje chlazení.Je to,jako když hodíš na cpů-čko peřinu. Pasta snad tak moc nestárne,ale zvolil bych nějakou dražší,na penězích nešetři, raději s větším obsahem stříbra. Ta z výr.linky stojí za starou belu.Tak ji setři a napatlej jemný film,nejlépe setřít jako zedník stěrkou-třeba telef.nebo kreditní kartou.Účinek nové pasty se projeví až po nějakých 50 ti hodinách provozu procesoru.
Ještě mne napadlo,nenastavil sis přetaktování cpu? To může být ten problém se zahříváním. Restartoval jsi bios do defaultu?To vynuluje všechna chybná nastavení,tak to proveď !


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Neuvěřitelné...
PříspěvekNapsal: stř 03 říj 2007, 9:01 
Offline

Registrován: stř 26 zář 2007, 12:42
Příspěvky: 6
Vše vyřešeno dík všem........ventilátor na CPU se točil ovšem v biosu měl 0Rpm. Proto se comp vypínal. Jenže rychlost otáček byla nízká a proto se CPU přehříval. Mrskl jsem tam jiný větráček a vše jede ....či by mě to ve snu napadlo? :-)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron


Powered by phpBB © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz
phpBB SEO