Právě je pát 17 kvě 2024, 7:34

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Po Kontrole disku nelze disk spustit
PříspěvekNapsal: pon 23 črc 2012, 14:09 
Offline

Registrován: pon 23 črc 2012, 14:07
Příspěvky: 1
Upadl mi zapnutý disk Seagate ST9500325AS. Po pádu fungoval. Spustil jsem "Kontrolu disku" ve Windows 7, která trvala cca 12 hodin. Nyní však disk neotevřu, i když se točí bez rušivých zvuků a v počítači jednotku vidím. Někde jsem zaslechl, že ho "Kontrola disku" může přepnout do nějakého režimu, že se na něj nelze dostat (???).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Po Kontrole disku nelze disk spustit
PříspěvekNapsal: sob 01 zář 2012, 18:19 
Offline

Registrován: sob 30 kvě 2009, 23:35
Příspěvky: 94
Ahoj.

Protože pevné disky obsahují pohyblivé mechanické součásti, jsou náchylnější k poruchám než jiné součásti počítače. Zvláště s běžícími disky je třeba zacházet velmi opatrně. Při mechanickém rázu (impulsu síly) se může čtecí hlava dotknout povrchu plotny, jejíž záznamová vrstva je velice citlivá na mechanické poškození a proto se poškozená oblast stane nečitelnou a data či celý disk jsou zničena.
Částečnou ochranou proti nárazu hlaviček do povrchu disku je tzv. parkování čtecích hlav. Při vypnutí disku se automaticky uloží hlavy mimo datovou oblast. Dnes se hlavy parkují na plastové ližiny (opravdu s měkkým „i“)[1] a tak díky tomu nedochází ke kontaktu s plotnou. Hlavně 2,5" disky umí zjistit, jestli nedošlo k rychlému pohybu (přes pohybové čidlo) a tak se snaží rychle posunout čtecí hlavy do parkovací polohy.

Doporučil bych uložit všechna data na extér HDD potom zkusit formátovat disk. Pokud to nepomůže tak ti odešel.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  


Powered by phpBB © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz
phpBB SEO