Právě je čtv 02 kvě 2024, 8:32

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvek: 1 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Lenovo e420, propad FPS u her
PříspěvekNapsal: stř 30 říj 2013, 1:35 
Offline

Registrován: stř 30 říj 2013, 1:33
Příspěvky: 1
Zdravím,

jsem majitelem Lenova e420 s přepínatelnou grafikou Ati 6630m. Určitě nejsem sám kdo notes používá i k hraní náročnějších PC her. Bohužel se mi začal projevovat velmi neblahý jev a to zásadní propad FPS vždy jakmile se nejspíše začne notebook zahřívat.

V praxi to vypadá tak, že hraji nějakou hru (př. v současnosti COD: BO), na kterou PC krásně stačí, hra běží plynule bez záseku a po nějaké době se roztočí větráček na vysoké otáčky a hra se začne sekat tak, až je nehratelná. Propad FPS trvá tak 3-4 sekundy a větrák se ztiší a hra jede zase plynule dál.

Z počátků do nedělal vůbec (př: BF: BC 2, Metro, Crysis 1,2, a spousta dalších náročných her) potom to udělal poprvé s BF 3 ale stále se nedělo nic zásadního. Frekvence propadů se ale stále zvěčovala a teď to třeba u toho COD dělá každou chvilku (tzn. někdy třeba 3x za minutu) Stejně tak i u méně náročných her, př. Dota 2 bez efektů a na nízké až střední detaily.

Notes je na hliníkové podložce s větráčkama a je vyfoukáván od prachu.

Prosím vás o nějaké informace a rady jak to řešit. Popřípadě vysvětlení jaký HW za to může. Grafika má nejnovější oficiální ovladače. Servis je poslední řešení (závislost je veliká Very Happy)

Děkuji moc.

PS: nízké otáčky větráčku za to nemůžou, zkusil jsem hrát se zapnutým TPFan na 6000 otáček a po kritické teplotě se sám přepnul z manual na smart, čím vlastně vznikl efekt úplně opačný Very Happy Very Happy


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvek: 1 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron


Powered by phpBB © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz
phpBB SEO