Právě je ned 19 kvě 2024, 4:41

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Jak zapojit či nastavit
PříspěvekNapsal: úte 10 črc 2007, 1:52 
Offline

Registrován: úte 10 črc 2007, 1:51
Příspěvky: 1
Prosím o radu.Mám hdd200g od samsungu zapojeno na sata 1.Dvd rw jde z ide2.Ted bych chtěl přidat 60g hdd baracudu ATA.Mám volné ide 1 modrý konektor.Zapojím to na master a dvdrw na slave.Pc to najde ale hrozně pomalu to načíta/bootuje/Tak 3 minuty než to dojde k windovs.Poradíte.Děkuji moc


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 18 zář 2007, 16:49 
Offline

Registrován: úte 18 zář 2007, 16:35
Příspěvky: 1
Zdravím,
zakoupil jsem si SATA DVD-RW mechaniku ASUS 1814 BLT ale po její instalaci do sestavy s MB ASUS K8N-E Deluxe / http://www.asus.cz/products.aspx?l1=3&l ... odelmenu=1 / se mi nehlásí / v průzkumníku /.
Uvedená deska má dva konektory s označením SATA 1 a SATA 2.Na oba mám připojeny HDD.Zmíněnou mechaniku jsem tedy připojil na konektor SATA_RAID 1,ale jak jsem psal,mechanika se nehlásí.Nainstalovány mám všechny potřebné drivery dle manuálu k MB.
Druhá mechanika připojená na primární IDE se hlásí bez problémů.
Můj dotaz berte jen jako otázku "amatéra",který se záludnostmi PC teprve prokousává.

Předem děkuji za radu a pomoc.

David


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 18 zář 2007, 17:15 
Offline

Registrován: ned 16 zář 2007, 0:21
Příspěvky: 234
Bydliště: Brno
Koukni se do biosu,jestli nemáš vypnutý některý řádek sata,v biosu jde vypnout ide i sata,podle toho,co potřebuješ provozovat.Je zbytečné,aby při startu hledal počítač ide,nebo sata,když ho nepoužíváš.Pokud máš s tím problémy,vyzkoušej restartovat bios-zkratování pinu na desce-jsou to tři piny,propojeny jsou jen dva,myslím L+střední,tak musíš propojit střední+Pravý po dobu nejméně 5 vteřin.Bios se nastaví do defaultního nastavení,dál můžeš potom experimentovat s jednotlivými oddíly biosu-ale doporučuji nejprve zakoupit knížku o biosu-nastavení....asi 80.-Kč.Podrobněji na miracle41@seznam.cz
Ještě mne napadá,že při instalaci systému je třeba sata raid správně označit ,jestli chceš 0,1,nebo 2 to záleží na tom,jestli chceš mít systém zrcadlově na obou discích,nebo ne,Raid se instaluje z diskety-to vše najdeš v té knížce o biosu.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron


Powered by phpBB © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz
phpBB SEO