Právě je pát 26 dub 2024, 10:55

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: HDD chybová hláška před startem Windows
PříspěvekNapsal: čtv 14 dub 2016, 21:37 
Offline

Registrován: čtv 14 dub 2016, 21:31
Příspěvky: 1
Dobrý den,
zprvu bych chtěl nejdříve říct, že nejsem žádný počítačový expert, počítač mám hlavně pro práci a školu. Jak jsem se již zmínil v úvodu, na mém NTB při zapínání vyskočí chybová hláška "2100 detection error on hdd0 press ESC to continue" a poté se začnou zapínat Windows. Chyba se mi na počítači objevila po zapnutí dnes ráno, kdy se mi v noci aktualizovaly Windows (naplánované vždy na noc). Mám notebook Lenovo E530, už po záruce. Při startu jsem zkoušel spustit rychlý test HDD mačkáním tlačítka F10, kde mi v průběhu testu vyskočila chybová hláška u "targeted read test". Počítač jsem restartoval, bohužel chybová hláška se objevila znovu a znovu po stisknutí ESC systém nabehl. Poté jsem spustil ve windows program přímo od Lenovo pro diagnostiku systému (lenovo solutions) a zde také naskočila byla chyba při"targeted read test" - našel jsem si, že je to pravděpodobně chyba v nějakém sektoru disku. Data jsem si už zazálohoval, ale i přesto bych nerad o notevbook přišel, nyní ho používám denně a jeho ztráta by pro mě měla velké následky. Nevíte někdo rady s tímto problémem nebo nevíte jak ho vyřešit? Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: HDD chybová hláška před startem Windows
PříspěvekNapsal: pát 15 dub 2016, 22:59 
Offline

Registrován: ned 16 lis 2014, 12:20
Příspěvky: 43
Je možné, že odchází pevný disk. Jeho hodnoty S.M.A.R.T se dají přečíst například pomocí utilityCrystalDiskInfo nebo HD Tune.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron


Powered by phpBB © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz
phpBB SEO