Právě je ned 19 kvě 2024, 4:11

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Graficka karta,Zdroj,...?
PříspěvekNapsal: sob 22 zář 2007, 0:26 
Offline

Registrován: sob 22 zář 2007, 0:12
Příspěvky: 5
Cau...mam problem s mim PC.ASi to bude grafickou kartou ale zajima me vas nazor..mam Comp:

Intel Celeron D 346, 3066 MHz (23 x 133)
ASRock 775VM8 (3 PCI, 1 AGP, 1 AMR, 2 DDR DIMM, Audio, Video, LAN) ,Radeon X1300 Series (256 MB),1024MB DDR SDRAM

Kdyz zacnu parit hru(jakoukoli) tak se mi zasekne obraz ,zvuk bezi asi dalsich 5s a pak mi blikne obrazovka(na monasu se napise ''Out of Range'') a zase nahodi.Pracovni plocha se prehodi na rozliseni te hry,a tak asi 3x po sobe mi to dela v nepravidelnych intervalech.Skonci to tim ze se mi obraz znovu nenahodia jde jen zvuk..pak pomuze RESTART.
Tohle mi kdysy delalo ale to bylo zdrojem(s kamosem jsme ho rozdelali a byly usmazene Kondiky)tak jsem si koupil 500W zdroj ...hmmm porad ten samy problem...fakt uz jsem zkousel aktualizovat ovladace a hrabat se biosu..uz nevim tak jestli nekdo tusi co s tim je at mi to sem napise plz...Dik :cry: P.S..kdyby nekdo mohl pridat jakej je jeho nazor na sestavu a jak bych ju mohl vylepsit(uvazoval jsem o koupi novych RAM pameti), popripade uplne novou sestavu..:D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 22 zář 2007, 2:19 
Offline

Registrován: ned 16 zář 2007, 0:21
Příspěvky: 234
Bydliště: Brno
Záleží,co hraješ za hry.PC je slabší,aspoň podle desky. Je tam AMR slot,to je ze starších časů. Možná je sběrnice pomalá na novější hry,ty starší desky mívaly kolem 133 MHz rychlost,nic moc.Grafika by snad mohla stíhat,leda že by byla vadná. Monitor máš možná vykopávku 15´ku,ty to blikání měly v popisu práce. A to zvláště při spouštění her. Dělaly to i 17 náctky,jejichž obnovovací frekvence byla nízká. Své může mít i ta grafika,možná je už dost slabá pro ty dnešní hry.
Nepíšeš,jaké hry hraješ,to by možná napovědělo. Další problém by mohl být,pokud máš integr.graf.kartu a protože uvádíš,že máš AGP slot,předpokládám,že máš grafiku zapnutou v biosu.Potom by musela být ta na desce vypnuta ručně,aspoň u starších desek.Dnešní desky si to myslím vypínají automaticky po rozpoznání,že je rozšiřující slot obsazen.Ještě jedna věc,kterou zkontroluj.Mrkni do ovlád.panelů,Systém,Hardware,správce zařízení,- u grafiky by neměl být výkřičník.
Tak napiš,jak jsi to vyřešil.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 22 zář 2007, 4:10 
Offline

Registrován: sob 22 zář 2007, 0:12
Příspěvky: 5
u Grafiky vykricnik neni.Integrovanou Graf.mam.v biosu nastaveno na tu v AGP..ale nechapu to s tim rucne..:D..jinak hraju hry jako WoW(Wordl of warcraft),COD2,atd..nic tak zatezujiciho podle meho xD
jinak monitor Přehled informací Hodnota
Vlastnosti monitoru
Název monitoru Jean JT178x4
ID monitoru JEN0DB2
Model JT178x4
Typ monitoru 17" LCD
Výrobní datum Týden 12 / 2005
Sériové číslo 7512TG003013
Maximální viditelná velikost obrazovky 34 cm x 27 cm (17.1")
Snímkový kmitočet 5:4
Horizontální kmitočet 30 - 83 kHz
Vertikální kmitočet 50 - 75 Hz
Maximální rozlišení 1280 x 1024
Gamma 2.20
Podpora DPMS Mode Standby, Suspend, Active-Off

Podporované videomódy
640 x 480 75 Hz
800 x 600 75 Hz
1024 x 768 75 Hz
1152 x 864 75 Hz
1280 x 1024 75 Hz



:D:D:D:D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 22 zář 2007, 12:30 
Offline

Registrován: ned 16 zář 2007, 0:21
Příspěvky: 234
Bydliště: Brno
VYPNOUT GRAFIKU,KTEROU NEPOUŽÍVÁŠ "RUČNĚ" znamená,že v biosu na řádku grafiky zadáš u integrované komponenty DISABLED,což znamená zakázat.Tím upřednostníš graf.kartu ve slotu AGP.Vyzkoušej změnit nastavení obnovovací frekvence monitoru na míň.I rozlišení-X x Y. Také ve hře se dají měnit parametry rozlišení a tak vyzkoušej i nastavit menší nároky na kartu,např.když je tam vysoké nastavení,tak to zkus na medium,nebo i míň,ale zkus i víc.Prostě to zkoušej. Pokud budou problémy i potom,je možné,že bývalý zdroj co jsi vyhodil poškodil něco na desce a proto jsou teď ty problémy. Úplně nejlepší by bylo vzít graf.kartu a tvé hry ke kamarádovi a vyzkoušet ji u něj.
Podle výpisu monitoru je monitor schopen zvládat docela dost,chyba by mohla ale být i v něm,těžko soudit,zase by bylo potřeba monitor vyzkoušet na jiném počítači.Takhle se hledají chyby,takže musíš mít někoho,kdo s tebou bude ochotně zkoušet měnit komponenty,jinak je nalezení problému dost složité.Tak napiš.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 22 zář 2007, 13:58 
Offline

Registrován: sob 22 zář 2007, 0:12
Příspěvky: 5
tak tu Grafiku rucne vypnutou mam.ROzlisko her mam na nejmensim kvuli FPS..a plochu 1280x1024.Tak zkusim vzit grafiku ke kamosovi.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron


Powered by phpBB © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz
phpBB SEO