Právě je čtv 02 kvě 2024, 7:44

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Deska ASROCK 775i915PL-SATA2 - PCI-E versus AGI a PROBLÉM
PříspěvekNapsal: sob 26 led 2013, 20:04 
Offline

Registrován: sob 26 led 2013, 19:55
Příspěvky: 2
Zdravím všechny PC fandy
Deska ASROCK 775i915PL-SATA2 a PROBLÉM s PCI-E versus AGI

Dostal se mi do ruky PC z roku 2006 :
deska ASROCK 775i915PL-SATA2
Specifikace viz. stránka výrobce
Kód:
http://www.asrock.com/mb/Intel/775i915PL-SATA2/

Manual ke stažení stránka výrobce
Kód:
http://www.asrock.com/mb/Intel/775i915PL-SATA2/?cat=Manual

na Socketu 775 by měl být Intel Pentium 4 2,8GHz, ale bez grafické karty (původně v něm údajně měla být ve slotu PCI-E 16x karta nVidia GeForce 6600 GT PCI-E
Kód:
http://www.gpureview.com/geforce-6600-gt-pci-e-card-187.html

tak jsem do něho pořídil pro vyzkoušení grafiku PCI-E 16x ATI Radeon HD 5450 512MB
Kód:
http://www.alza.cz/sapphire-hd-5450-d154345.htm


Mám však neřešitelný (tedy pro mne) problém:

Vzhledem k tomu, že pro grafiku Radeon HD 5450 se doporučuje zdroj 400W vyměnil jsem původní 300W za ATX EUROCASE 400W a zkoušel PC s grafikou v PCI-E 16x slotu. Zdroj se po náběhu PC (které vlastně ani nenaběhlo) hned vypnul a pak se zapínal a vypínal v intervalu necelé vteřiny (zapnul-vypnul-zapnul-vypnul ......) tak pořád dokola. Zdroj 300W dělal to samé. Tak jsem vrátil zdroj 400W a vyjmul grafiku. PC naběhl a běžel asi hodinu než jsem jej vypnul. Znovu asi po hodině zapnul a nechal běžet asi hodinu (což jsem několikrát opakovala bylo to bez problémů). Tak jsem se vrhnul na net a pročetl diskuze o problémech tohožných s těmi mými testy a hodnocení toho EUROCASE 400W. Diskuze i hodnocení uvádí, že ten EUROCASE 400W.buď nemá deklarované hodnoty v zátěži (v náběhu), nebo je (pro tu sestavu sestavu) slabý.
Ještě dodám, že v PC bylo (bez té gragiky) 1x RAM DDR 400MHz, 1x DVD, 1xFDD a 1x HDD a PC při náběhu = pc se rozběhne, prosvítí se kontrolka CD/DVD - zhasne, pak repro PC zapíská morzeovku, rosvítí se kontrolka na FDD a zhasne, a pak se rosvítí kontrolka na HDD a ta zůstane svítit a pc už nic nepíská a PC běží (si myslím, že to pískání by mohlo oznamovat že pc nemá grafiku, nebo že by oznamovalo že nemá systém ?) Jak jsem psal - s grafikou se zdroj vypíná/zapíná/vypíná dokola cca v méně než vteřině.

Vzhledem k tomu, že deska nemá vlastní VGA, tak abych na monitoru vůbec něco viděl a mohl s PC něco dál dělat, jsem začal přemýšlet využít na desce grafického slotu AGI. Ale ani ze Specifikace a Manuálu desky, ani z diskuzí na netu však vůbec nejdem chytrý zda do toho AGI slotu bych mohl dát tu kartu Radeon HD 5450 (jinou bohužel k vyzkoušení nemám) nebo kartu AGP (které mám Club3D ATi Radeon 9600 XT a GIGABYTE HD 4650).
Ale fakt nevím zdali do slotu AGI dát tu kartu PCI-E nebo AGP. :( :?:

Podotýkám, že nechci tento PC nijak upgradovat, ale jen rozběhnout a nainstalovat.

PROSÍM PORAĎTE :idea: :D
Všem reagujícím Děkuji moc předem, že se tématu budou věnovat


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Deska ASROCK 775i915PL-SATA2 - PCI-E versus AGI a PROBLÉM
PříspěvekNapsal: sob 02 úno 2013, 15:04 
Offline

Registrován: sob 26 led 2013, 19:55
Příspěvky: 2
Tak je to (zatím provizorně) vyřešeno. Shora zmíněná grafická karta PCI-E 16x byla dána do slotu AGI (bez přepínání přepínačů) a systém ji vede jako PCI-E 1x. Alespoň je na monitoru něco vidět a s PC se dá dál něco dělat. Zdali Vás ještě něco napadne - písnětě.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  


Powered by phpBB © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz
phpBB SEO