Právě je ned 19 kvě 2024, 4:29

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: 250Gb HDD a ukazuje jen 111Gb
PříspěvekNapsal: stř 19 zář 2007, 16:18 
Offline

Registrován: stř 19 zář 2007, 16:14
Příspěvky: 3
Dobrý den,
mám problém s kapacitou svých HDDs. v PC mám 1x PATA 200GB(systém) a navíc 1x 120GB SATAII + 1x 250GB SATAII. Jenže z nějakých mě neznámých důvodů mi ten nově zakoupený 250GB ukazuje kapacitu přesně 111GB ( to je i kapacita to menšího Satového disku ). Nevíte čím to je ? nemůže být nějaký problém v RAIDu ? V BIOSu mám RAID = disabled... naformátovat jsem ho zkoušel a nic...
předem děkuji za rady


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 20 zář 2007, 1:42 
Offline

Registrován: ned 16 zář 2007, 0:21
Příspěvky: 234
Bydliště: Brno
Taky jsem koupil velkej Hadr-Western Digital,320Gb a bios ho sice po nějaké době,ne hned,našel,jenže se ukázalo jen 170(asi).Tak jsem vyzkoušel disk rozdělit a ejhle, obě poloviny daly dohromady těch 320Gb.Rozdělení jsem dělal z diskety programem fdisk,myslím,že by to mělo jít i z cdromu z instal.CD Widlí.Problém je zřejmě v zastaralém Biosu,ten starší bios nemusí nové řady disků rozpoznat v plné velikosti,neboť v době vyjití biosu tvé i mé desky byly velikosti disků běžně max.150,nebo 170 Gb.Může to být ale i jinde.Nepíšeš totiž,jestli raid máš nainstalovaný,ale pokud máš sata disable,což značí zavřeno,zakázáno,tak ti nepojede zřejmě disk sata naplno.Popiš,jak to máš zapojeno atd. A napiš,jestli jsi to vyřešil,čau,Míra.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 21 zář 2007, 14:32 
Offline

Registrován: stř 19 zář 2007, 16:14
Příspěvky: 3
no tak problém je vyřešen... po několika hodinách hovoru s PC jsme udělali kompromis, že já vlezl do tento počítač - spravovat - správa disků a tam bylo oněch ztracených 121Gb deaktivováno, tak jsem je aktivoval a nyní je tedy ten disk na 2 party....


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron


Powered by phpBB © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz
phpBB SEO