Právě je pát 29 bře 2024, 7:26

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvek: 1 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Spadlý Windows XP
PříspěvekNapsal: ned 21 úno 2010, 16:49 
Offline

Registrován: pon 01 úno 2010, 16:10
Příspěvky: 9
Zdravím všechny, mám problém s mým notebookem (Asus X51L), respektive s OS, nebo s mým diskem. Nainstaloval jsem si nějaký kodek (není důležitý jaký), no a seknul se mi počítač. Bohužel na mým noťasu není tlačítko restartovat (ani nevím jestli by to pomohlo), tak jsem ho vypnul natvrdo. Jenže když jsem ho znovu zapnul, psalo to, že "soubor config byl poškozen, nebo nebyl nalezen". Když jsem ho zapínal znovu, tak mi to házelo hned při úvodní stránce hlášku "Primary IDE master found (pevný disk). Status BAD" Pustilo mě to jenom do BIOSu, nikam jinam. No a tam sem v záložce "Advanced-Primary IDE Master nechtěně kliknul na "not installed" a úplně to zmizelo. Zůstal mi tam jenom Third IDE Master a to je mechanika. Nějak sem zpanikařil a neuvědomil si že můžu dát "Discart changes and exit". Dal sem uložit.. :( Každopádně mě to od tý chvíle pustilo k instalaci Windows, při prvním kroku, kdy se formátuje disk a kopírují soubory a následně restartuje počítač všechno proběhlo v pořádku. Před restartem to říká ať vyndám disketu z jednotky A:, tak to udělám (zkoušel jsem ji tam i nechat) a když se počítač znovu zapne, tak místo toho aby pokračovala instalace (už sem to několikrát instaloval, takže vím jak by to mělo vypadat), tak mi to hlásí: "REBOOT AND SELECT PROPER BOOT DEVICE OR INSERT BOOT MEDIA IN SELECTED BOOT DEVICE AND PRESS A KEY". No a já bych se chtěl zeptat proč? Měl bych tam snad nějak nainstalovat ovladač, nebo řadič disku, nebo co? Nebo to je úplně v něčem jiným? Poraďte prosím. Protože sem teď bez noťasu a musím chodit do kavárny, nebudu tady tak často. Pokud byste měl pro mě někdo nějakou radu, prozvoňte mě prosím a já vám zavolám zpět (777 312 504), nebo aspoň napište sem. Moc díky


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvek: 1 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron


Powered by phpBB © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz
phpBB SEO