Právě je pát 29 bře 2024, 3:37

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvek: 1 ] 

datový SSD nebo plotýnkový?
1TB SSD s nižší rychlostí je určitě lepší i na zálohu dat 0%  0%  [ 0 ]
Určitě bohatě stačí plotýnkový WD 1 TB, raději si připlať za ty sluchátka :-) 0%  0%  [ 0 ]
Celkem hlasů : 0
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Sestava na grafiku připravená na budoucí herní a sekundární
PříspěvekNapsal: čtv 07 bře 2019, 21:35 
Offline

Registrován: čtv 07 bře 2019, 21:27
Příspěvky: 1
Představa:

Kvalitní základ, který je momentálně určený na cca 1 rok primárně na práci s 2D grafikou - Adobe balíček a bude připravený na upgrade na herní stanici, přičemž z původních komponent se po dokoupení desky a dalších stane druhá sestava pro druhou osobu. Nákup je tedy koncipován pro 2 osoby. Pevné disky musí být 2x externí a 2x fyzický pevný (varianta SSD a cívková), z toho 1x externí bude na zálohu pracovních dat a 1x interní jako zrcadlo - není tedy kladena potřeba rychlosti. SSD disk systémový potom bohatě stačí 250 GB - budou na něm jen Adobe a Office aplikace a zrovna rozpracované zakázky. Další externí disk je na zálohu archovivaných HDD z minulosti, všechny se mi je dařilo zachovávat, ale chci je nalít na externí disk aby se dali procházet v klidu 3.0 rychlostí a probrat. Periferie se mohou měnit a upravovat, ale patří k maximální pracovní i relaxační pohodlnosti dvou osob. Repro bedny mám své kvalitní. Klávesnici a myš chci kvalitnější, u klávesnice my jde o vysoký profil a klapání, u myši o to aby se dobře hýbala na podložce (asi pochopitelně) a měla případně více tlačítek - užití i při práci s grafikou.

Dvě verze:

Liší se jen v HDD - všude všichni mi říkají, že SSD disky jsou trvanlivější a po všech stránkách kvalitnější než plotýnky. Tak nevím prostě, prý se to už nevyplatí.

Vyhodil jsem reproduktory, ty moje pořád fungují a stačí.

Já osobně bych byl pro:

https://www.czc.cz/bammf43jvohcn90q33fputnped/seznam

Obecně je mi doporučeno:

https://www.czc.cz/7dg76o2kn4ihmb3e8vhliu69jb/seznam

rozdíl 1300 Kč, já bych kdybych něco nad těch 20 K Kčc, si raději než SSD datovej disk koupil:
https://www.czc.cz/cougar-phontum-cerna ... 44/produkt

relativně nelogická úvaha, ale ten plotýnkový disk je podle mě stále max. kvalitní a odejít by neměl.

A ještě pro vaši představu, do nedávna jsem fungoval na 11 let staré sestavě, budu tedy přecházet z (a ano, skutečně jsem se na tomto stroji byl schopný živit 2D grafikou i když to už bylo hodně zadýchané):

CPU: DualCore Intel Core 2 Duo E8200, 2666 MHz (8 x 333)

Motherboard: Gigabyte GA-EP35-DS4 (2 PCI, 3 PCI-E x1, 2 PCI-E x16, 4 DDR2 DIMM, Audio, Gigabit LAN, IEEE-1394)

GPU: ATI Radeon HD 5000 Series (2000 MB)

OM: 4x Kingston KTC1G-UDIMM 1024 DDR2

HDD: 320GB SATA II 7200rpm

Case: Thermaltake VG8000BNS Wing RS

CPU Cooler: Arctic Cooler Freezer 7 PRO

Power Generator: Fortron Blue Stor II 500W


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvek: 1 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron


Powered by phpBB © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz
phpBB SEO