Právě je pát 29 bře 2024, 1:10

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: NAS server SYNOLOGY DS214se - podivné zaplnění daty
PříspěvekNapsal: čtv 05 úno 2015, 16:04 
Offline

Registrován: stř 14 led 2009, 17:03
Příspěvky: 1
Dobrý den všem, prosím o pomoc.
Začátkem prosince jsem si pořídil NAS server Synology DiskStation DS214se.
* Osadil jsem ho 2 disky pro NAS
* úspěšně nainstaloval různě vybrané aplikace
* stahnul nejnovější updaty a insatloval je
* nastavil omezení uživatelům
* zapnil různými daty ... a vše úspěšně rozchodil jak v domácnosti, tak v mobilu.
* na závěr jsem nastavil výrobcem Synology nabízené rychlé připojení ( bez účasti DDNS ) tzv. QuickConnect pro mnou zvolenou doménu.

Jenže !!! Po nějaké době se mi začal z ničeho nic zapňovat disk "o mě beze mně".
Poprvé to bylo o nějakých 300 GB dat ( mám 2 TB disk ). Sečtl jsem všechny filmy, mp3 fotky zkrátka vše a rozdíl byl uvedených asi 300 GB. Tak jsem disk přímo v Synology smazal - formátováním a začal znova ..... nahrál vše co jsem potřeboval, zadal oprávnění atd. a zůstalo mi volných 160 GB. Po chvíli se prostor zase začal zmenšovat až téměř do nuly !!! V tento okmžik, když jsem viděl zbývajícících 30 GB jsem okamžitě natvrdo odpojil síť kabel od poskytovatele inet do domácnosti, abych vyoučil potencionální útok hackera. Jenže ! Ono to "NĚCO" žralo dál a prostor se stále zmenšoval, až se zastavil na nějakých 1,6 GB a stál.
Nechal jsem to být a po týdenním sledování, kdy se nic nehnulo jsem zkusil smazat několik filmů a bylo volných 32 GB.
Dnes ráno kouknu na NAS server a ... 0 !!! Totální nula ! Disk je úplně plný, aniž bych něco nahrával :twisted: :twisted: :twisted: :evil: :mrgreen:
Musím ještě podotknout, že :
1) používám pro dálkovou správu PC TeamViewer free a sleduji tak co se děje doma vzdáleně
2) NAS je zapojen po kabelu do nového wifi routeru TP Link 3600
3) od poskytovatele inetu mám povolenou veřejnou adresu
4) zabezpečení podle aplikace SECURITY ADVISOR všude hodnoceno jako dobré ( zelené fajfky ), zkrátka nic špatně nastaveného
5) přístup do NAS jako správce je dvouprůchodový - tedy silné heslo a dále jako druhé ověření přes aplikaci Authenticator v mém mobilu
6) U některých složek mám zapnuto indexování ( údajně pro rychlé vyhledávání )
7) V NASu je 2 TB disk - ten je už podruhé na nule a dále jeden kus 1 TB který stále drží a ten se nemění.
Nevíte jestli to nezpůsobuje právě toto indexování ? Kolik vlastně to indexování zabere místa ?
Nebo že by skutečně nějaký mach či hacker vše prolomil a udělal si z mého úložiště svoje úložiště? Nevidím však nikde jinde něco jiného, než to, co jsem do NAS kopíroval svého.
Pokud to nevyřeším tak to udělám ( už sice potřetí) snad jedině tak, že všechno opět přeformátuju, nahraju dat bez sítě až do zaplnění a teprve potom připojím do sítě. Ovšem to přeci není to pravé ořechové :evil: :roll: :roll:
To bych vpřípadě něčeho dalšího musel přemýšlet , co smazat a okamžitě to do něj nahrát ....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: NAS server SYNOLOGY DS214se - podivné zaplnění daty
PříspěvekNapsal: stř 11 kvě 2016, 10:04 
Offline

Registrován: stř 11 kvě 2016, 9:58
Příspěvky: 1
mám ten samý problém. Povedlo se Vám ho nějak řešit ?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron


Powered by phpBB © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz
phpBB SEO