Právě je stř 24 dub 2024, 4:21

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Lan
PříspěvekNapsal: ned 17 úno 2008, 4:23 
Offline

Registrován: ned 17 úno 2008, 4:22
Příspěvky: 5
Ahoj chtěl bych si doma udělat sít mám dva počítače a chtěl bych je navzájem propojit poradíte prosím co je potřeba ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 17 úno 2008, 7:35 
Offline

Registrován: úte 25 pro 2007, 8:22
Příspěvky: 744
Otázkam tvorby sítě je velmi obsáhlá. Proto se zeptám, jaký typ sítě máte na mysli? Drát, bezdrát?
1. Musíte mít stejhné začátky IP adresy např. 192.9.xxx.xxx
2. Není od věci mít stejnou pracovní skupinu.

Jak máte řešené připojení k internetu?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 17 úno 2008, 15:34 
Offline

Registrován: ned 17 úno 2008, 4:22
Příspěvky: 5
Chci drátový a prostě bych chtěl jen ty dva pc propojit aby oba mohly být na jednom připojení a připojení mám Internet ADSL od O2


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 17 úno 2008, 15:38 
Offline

Registrován: ned 17 úno 2008, 4:22
Příspěvky: 5
Ty pc sou hned velde sebe kdyžtak


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 17 úno 2008, 21:25 
Offline

Registrován: úte 25 pro 2007, 8:22
Příspěvky: 744
Je to již delší dobu,co jsem řešil takový drát. Dnes používám domácí bezdrátovou síť. Přesto se pokusím to nějak popsat. Takže nejdůležitělší je připojení na net.
Existuje několik typů ADSL modemů. Mám tím na mysli rozdíl v počtu možných připojených zařízení. Na první typy bylo možné připojit pouze jedno PC. TO dokonce O2, respektive Telecom prosazovali. Chceš připojit 2 PC na net? Kup si 2 zařízení a plať za 2 zařízení. To se samozřejmě dalo obejít. Pod tlakem, snad konkurence, zareagoval i Telecom. :shock: Přišly zařízení, na které se dalo připojit více PC (například 4). Předpokládám, že máte ADSL modem s možností připojení 1 PC. Pak je potřeba dodržet pravidlo, že IP adresa PC pro připojení k ADSL modemu je pevně dána. (předpokládám, že to máte také. Pak by měly IP adresy propojovaných PC mít stejný začátek. Na PC připojeném k ADSL bude potřeba ještě jedna síťovka. Tou propojíte kabelem PC.
Měl by jste napsat, jaký případ se Vás týká.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 18 úno 2008, 15:19 
Offline

Registrován: pon 18 úno 2008, 15:04
Příspěvky: 2
v lankach zatim nemam moc zkusenosti, takze ti asi neporadim nic moc prebornyho, ale mozna bys to mohl resit pomoci koaxialu - krizoveho kabelu a pocitac, ktery je napojeny na sit si nastavit jako sitovej most, k tomu bys pak pripojil pocitac pres koaxial a mohl bys pristupovat na net z obouch.
Nevyhoda meho reseni je, ze musis mit zaply pocitac co funguje jako sitovy most, abys mohl z toho druheho pristupovat na net...
Pro reseni tohoto problemu bych asi uz uvazoval o nejakem sitovem prostredku pro pripojeni vice compu - router, bo v pripade bezdratoveho pripojeni - APcko (Access Point)

Preju hodne stesti tve lance :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 18 úno 2008, 18:45 
Offline

Registrován: úte 25 pro 2007, 8:22
Příspěvky: 744
To Jeza : To je to co se snažím zjistit. Může být problém se způsobem připojení. Každé PC má jednu síťovku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 20 úno 2008, 4:02 
Offline

Registrován: ned 17 úno 2008, 4:22
Příspěvky: 5
No mám ty ip jak říkáš vše ja říkáš ip stejný a tak a koupil sem hub myslíte že to nějak pomůže ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 20 úno 2008, 6:59 
Offline

Registrován: úte 25 pro 2007, 8:22
Příspěvky: 744
Takže předpokládám, že na ADSL modemu je pouze jeden port propřipojení. V návodu by mělo být, zda je nutné nastavit na PC přesnou IP adresu. Napiš mi jaký máš ADSL modem a ten nový HUB. Já na to kouknu. Předpokládám, že na každém PC je jen jedna síťovka.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 20 úno 2008, 15:05 
Offline

Registrován: ned 17 úno 2008, 4:22
Příspěvky: 5
mám sagem fast 840 a tohle je ten hub http://pc.bazos.cz/inzerat/1523288/HUB-domaci-sit.php jj a na každém pc je síťovka


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron


Powered by phpBB © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz
phpBB SEO